Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie

(strona nieoficjalna)

W czerwcu 2017 roku ZS CKR w Janowie zorganizował IX Forum Rolnicze w Janowie, które odbyło się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

IX Forum Rolnicze w Janowie

W czerwcu 2017 roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie wraz z Podlaską Izbą Rolniczą zorganizował IX Forum Rolnicze w Janowie. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Starosty Sokólskiego. Swój udział w organizacji mieli również OT Agencji Rynku Rolnego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

IX Forum Rolnicze w Janowie obfitowało w wydarzenia o charakterze naukowym, artystycznym, sportowym i kulinarnym. Oficjalną częścią wydarzenia była konferencja „Perspektywy rozwoju produkcji rolnej na Podlasiu w latach 2017-2020”, która odbyła się w Auli ZSCKR w Janowie. Wśród prelegentów byli między innymi przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Podlaskiej Izby Rolniczej oraz Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Sokółce. Podczas konferencji zorganizowanej w ramach wydarzenia, jakim było IX Forum Rolnicze w Janowie, podjęto takie obszary tematyczne ważne dla przyszłości obszarów rolniczych wschodniej Polski, jak: wyzwania rozwoje i trendy we współczesnej gospodarce rolnej, perspektywy rozwoju produkcji rolnej w województwie podlaskim, zasady przyznawania płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego czy rola miejscowych organizacji rolniczych w rozwoju regionu.

Poza murami ZSCKR w Janowie, na głównej scenie przez niemal cały dzień odbywały się występy miejscowych muzyków i zespołów ludowych. Nie zabrakło uczniów ZSCKR, którzy zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Całość zakończyła się pokazem „Wariacje na temat podlaskiej kuchni” i warsztatami kulinarnymi przestawiającymi bogactwo tradycji kulinarnych okolicznych ziem.

IX Forum Rolnicze obfitowało również w atrakcje dla dzieci podczas festynu, który miał miejsce na janowskim boisku. Najmłodsi mogli cieszyć się korzystaniem ze zjeżdżalni, placu zabaw, kąciku malowania twarzy, puszczania baniek, dmuchania balonów, przejażdżek kucykiem, licznych konkursów, a nawet byka rodeo. Starsza młodzież mogła sprawdzić swoich sił na bezpłatnej strzelnicy.

W ramach wydarzenia odbyła się także wystawa maszyn rolniczych i pokaz ich pracy, turniej piłki nożnej i degustacja potraw regionalnych. Uczestnicy mieli również okazję skorzystania z punktów doradztwa rolniczego, a także mogli uczynić coś naprawdę szczytnego i pożytecznego – oddać krew w punkcie krwiodawstwa.

Atrakcje w ramach festynu zapewnili sponsorzy: „Biesiada Weselna” Kumiała, Axan sp. z o.o., Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, „Wiadomości lokalne” Krzysztof Pochodowicz, Stadnina Koni w Głęboczyźnie, Starostwo Powiatowe w Sokółce.

IX Forum Rolnicze w Janowie było wydarzeniem, które spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, regionalnych organizacji rolniczych, władz, a także miejscowych mediów. Niewątpliwie świadczy ono o ugruntowanej pozycji jego głównego organizatora, jakim jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie, placówki będącej lokalnym liderem w dziedzinie edukacji rolniczej.

To nie jest oficjalna strona Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.
Design by Free Html Templates