Młody Mechanik na Medal i Mechanik na Medal

Z końcem maja zakończyła się rywalizacja w eliminacjach konkursu Młody Mechanik na Medal. Wśród dziesięciu uczestników, którzy wezmą udział w finale znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły.

Po rozwiązaniu trzech testów finalistami konkursów zostali (kolejność alfabetyczna):

Piotr Banaś – Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie

Mateusz Bielawiec – ZSOIZ w Mońkach

Adam Ciepłucha – ZSRCKU w Wojsławicach

Szymon Cieślak – Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie

Krzysztof Kałat – ZSP nr.1 im Stanisława Mikołajczyka

Radosław Kowalczyk – ZSP nr.1 im Stanisława Mikołajczyka

Sylwester Małek – ZSRCKU w Wojsławicach

Bartłomiej Pryzmont – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie

Maciej Pryzmont – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie

Krzysztof Wiśniewski – ZS CKU w Gronowie

Finał konkursu Młody Mechanik na Medal odbędzie się w piątek 21 września 2018 podczas wystawy AGRO SHOW w Bednarach.
Finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rywalizacji.

Wyłoniono też finalistów konkursu Mechanik na Medal. Z końcem maja zakończył się etap eliminacji w konkursie Mechanik na Medal organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wśród pięciu finalistów konkursów znalazło się dwóch nauczycieli naszej szkoły:

Paweł Pac

Wojciech Pryzmont

Finał praktyczny konkursu Mechanik na Medal odbędzie się 19 września w Techników Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu, część teoretyczna dwa dni później 21 września podczas wystawy AGRO SHOW.
Mechanik na Medal to najstarszy konkurs organizowany przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W tym roku odbywa się jego siódma edycja. Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia zatrudniona na podstawie umowy o pracę w zakładzie serwisowym maszyn rolniczych, wykonująca prace związane z naprawą maszyn rolniczych, a także przedsiębiorca prowadzący zakład serwisowy maszyn rolniczych.