Home
Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu

Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu

W dniach 30 listopada – 02 grudnia br. uczestniczyliśmy, razem ze wszystkimi 52 szkołami rolniczymi, których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  w Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu. Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu, zorganizowana w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, miała na celu pokazaniejak zmieniała się polska wieś na przestrzeni tych lat. Uczestniczące w niej szkoły rolnicze zaprezentowały swój dorobek edukacyjny.

Pawilon nr 7 dedykowany był  polskiej żywności wysokiej jakości. Odbyły się tu liczne degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci. Swoje osiągnięcia zaprezentowały między innymi koła gospodyń wiejskich, szkoły rolnicze, urzędy marszałkowskie, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne. Na wspólnym stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, pracownicy tych jednostek odpowiadali na pytania zwiedzających.

W pawilonie nr 8 można było oglądać ekspozycję prezentującą historyczne i współczesne maszyny rolnicze oraz najnowocześniejsze urządzenia takie jak np. drony wykorzystujące system GPS do aplikowania nawozów podczas upraw.

W pawilonie 8A zaprezentowano  zwierzęta z polskiej hodowli, w tym konie, owce, kozy, króliki, drób oraz bydło ras mlecznych i mięsnych, takich jak holsztyńsko-fryzyjska czy czerwona polska.

Leave a Comment

*

*