Home
Parzenie i dekorowanie kawy nie ma przed nami żadnych tajemnic!

Parzenie i dekorowanie kawy nie ma przed nami żadnych tajemnic!

05 grudnia 2017 roku w Zespole Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie 21 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielką przedmiotów gastronomicznych Panią Katarzyna Krutul zgłębiało tajniki parzenia i dekorowania kawy.

Kurs Baristy I i II stopnia przeprowadzili Pan Bartłomiej Zębala i Pan Piotr Bukalski z Europejskiego Centrum Gastronomii z Krakowa. Są oni ekspertami w dziedzinie parzenia i dekorowania kawy.

„Nasi uczniowie, chcą bardzo dużo wiedzieć, pragną zdobywać wiedzę praktyczną oraz innowacyjną w dziedzinie gastronomii. Najchętniej sięgają po te kategorie, którymi się interesują, z którymi się spotykają na co dzień” – mówi opiekunka szkolenia.

Młodzież przygotowywała kawy klasyczne takie jakCafe espresso, Latte Art, Irishcoffee, CafeAmericano czy Cappuccino jak również przygotowywali kawy o smaku malinowym i korzennym, kawę po irlandzku. Napoje w szklanych filiżankach miały warstwy, na które składały się: spienione mleko, kawa, soki, lody lub bita śmietana.

Dodatkowo kursantki uczyły się odpowiednio ozdabiać piankę kawy, np. tworząc na niej czekoladową sieć pajęczą albo płatki kwiatów. Prowadzący zajęcia nie pominęli omówienia historii kawy, gatunków kaw rosnących na świecie czy też odpowiedniego sposobu podania kawy klientowi.

Po ukończonym kursie uczestnicy otrzymali certyfikat Practiced Barista I i II stopnia.

Leave a Comment

*

*

Przejdź do paska narzędzi