Staże zawodowe – szansa na rozwój uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie

W poniedziałek, 21 stycznia 2019r. w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na realizację projektu, dzięki któremu młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie będzie mogła zdobyć praktyczne umiejętności podczas staży u pracodawców.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych 40 uczniów/uczennic  oraz 3 nauczycieli  Technikum im. prof. Józefa Marcinkiewicza poprzez realizację staży zawodowych dla uczniów oraz praktyk zawodowych dla nauczycieli z uwzględnieniem sytuacji na regionalnym i lokalnym rynku pracy w powiecie sokólskim i całym województwie podlaskim do końca października 2019r.

Płatne staże odbędą się w okresie wakacyjnym i będą trwać od jednego do dwóch miesięcy. Wezmą w nich udział uczniowie klas I, II i III Technikum.

Wartość projektu to 149 981,25 zł. Wartość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 142 482,18 zł.