Home
Sukces Nauczycieli ZSCKR w Janowie na konkursie Mechanik na Medal

Sukces Nauczycieli ZSCKR w Janowie na konkursie Mechanik na Medal

Na wystawie AGRO SHOW odbył się finał konkursu Mechanik na Medal, zorganizowany pod patronatem Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W konkursie startowało ponad 100 mechaników z kraju. W pierwszej turze uczestnicy konkursu rozwiązywali trudne testy z wiedzy fachowej na platformie internetowej. Każdy z uczestników logował się trzykrotnie i próbował rozwiązać zadania testowe przygotowane przez członków Komisji Konkursowej: prof. dr hab. Czesława Rzeźnika – U.P. Poznań, dr hab. Adama Ekielskiego – SGGW Warszawa i mgr inż. Karola Wesołowskiego TIŚiA Poznań. 
Po rozwiązaniu 3 bardzo trudnych testów wyłoniono 5 najlepszych mechaników w kraju. Z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego zakwalifikowało się dwóch nauczycieli; Wojciech Pryzmont i Paweł Pac.
19 i 21 września odbył się finał tegorocznej edycji konkursu. Po zmaganiach praktycznych z Zespole Szkół Przyrodniczych w Poznaniu oraz zadaniach teoretycznych na wystawie AGRO SHOW laureatem III miejsca  konkursu został nauczyciel ZSCKR w Janowie: Wojciech Pryzmont, a V miejsce uzyskał Paweł Pac.
Laureaci otrzymali nagrody finansowe, a także nagrody rzeczowe od sponsora – firmy

SSAB.

 Jest to ogromny sukces nauczycieli i wyjątkowe wyróżnienie dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

Serdecznie gratulujemy

Leave a Comment

*

*