Walentynki

Walentynki – to święto od kilku lat obchodzi się także w Polsce. Najbardziej jest znane z wysyłanych do sympatii w ten dzień liścików, nazwanych „walentynkami”. Dzień Zakochanych nastraja nas pozytywnie; zewsząd bombardują nas czerwono – różowe szkolne ścienne gazetki, wnętrza pomieszczeń, okna wystawowe. Kiedy nieuchronnie nadchodzi jego pora, jesteśmy napełnieni nadzieją na myśl, że zbliża się czas miłości. Idea jest więc piękna – powiedzmy sobie: „kocham cię”, „lubię cię”, obdarujmy się prezentami i doceńmy bliskość drugiej osoby! Święto te nieodłącznie kojarzy się też z szaleńczo zakochanymi młodymi ludźmi, dlatego też w naszej szkole ten dzień był wyjątkowy.
14 lutego zorganizowaliśmy w szkole Święto Miłości. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie. Wolontariuszki zrobiły pocztówki, które zostały sprzedane na rzecz Adriana Raszczuka. Każdy uczeń otrzymał małą słodkość w postaci lizaka serduszka  Walentynki na przerwach spędziliśmy przy dźwiękach romantycznej muzyki.
Sama nazwa wskazuje, że Dzień Zakochanych faworyzuje tylko tę małą część całej ludzkiej społeczności, pozostali muszą się cieszyć w nie swoje święto, dobrze się bawiąc i szeroko uśmiechając. Pojawiają się głosy, że powinno się znieść te obchody, ponieważ więcej z nich szkody, niż pożytku. Jednak pamiętajmy o tym, że nie trzeba być zakochanym, by sprawić komuś przyjemność, doceniając jego obecność i znaczenie w naszym życiu. Pamiętajmy o tym, że ta mała kropelka miłości, chwila pamięci o tej cnocie, daje światu naprawdę dużo. Dziękujemy całemu Kołu Wolontariatu– czyli wszystkim uczniom, za pomoc, dziękujemy! Nikt przecież sam niczego nie zrobi i powinno się to chwalić, że są w naszej szkole są ludzie, którzy potrafią i chcą coś robić.