Home
Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

W ramach akcji zbiórki żywności dla psów i kotów ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sokółce, zorganizowanej 9-tego listopada 2017 roku odbył się wyjazd do Schroniska w Sokółce.

Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i chętnie przystali na propozycję zorganizowania zbiórki żywności dla psów i kotów ze schroniska.

Zbiórka trwała trzy tygodnie na terenie ZSCKR w Janowie.

Tego dnia Wolontariusze wraz z opiekunami p. Joanną Struczewską i p. Marcinem Skowrońskim udali się do Sokółki, by poznać sytuację bezdomnych zwierząt w schronisku i spędzić z nimi trochę czasu.

Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej jak również uwrażliwienie uczniów na sprawy społeczne oraz pokazanie w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z zasadami pracy w wolontariacie na rzecz schroniska.

 

Leave a Comment

*

*