Home
Zbiórka pieniędzy „Góra Grosza”

Zbiórka pieniędzy „Góra Grosza”

W naszej szkole zakończyliśmy XIX edycję  akcji „Góra Grosza”,  organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Podczas tegorocznej akcji uczniowie zbierali  drobne monety, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym.

 Uczniowie naszej szkoły, tak jak w poprzednich latach, włączyli się w tę  akcję. Zgodnie z tradycyjnym powiedzeniem „Ziarnko do ziarnka…” wszystkie klasy przez okres  czterech tygodni  skrupulatnie zbierały monety. Jedno-, dwu-, pięcio-, dziesięcio-, dwudziesto- i pięćdziesięciogroszowe bilony utworzyły niezłą monetową górkę, dając wolontariuszom pracę na kilka godzin przy ich przeliczaniu.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wsparcie akcji „Góra Grosza”.

Leave a Comment

*

*